Kolejny pogromca pożarów 1797 - Przedsiębiorca Thomas Bignold zakłada towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych Norwich Union. Nazwę firmą zapożyczyła od miasta Norwich we wschodniej Anglii, gdzie Bignold rozpoczął działalność od ubezpieczeń ogniowych.
Po prawej stronie zdjęcie Thomasa Bignolda wraz z żoną, z którą wziął ślub w katedrze w Norwich. Dlatego wieża owej katedry stała się symbolem jego spółki Norwich Union. Symbol wieży katedry do dziś jest częścią loga Avivy - grupy powstałej z fuzji Norwich Union i GCU. Logo Avivy nie ukazuje jednak katedry tak bardzo jak znak Norwich Union, jest to jedynie cienki, spłaszczony czubek.
Nowy Resort 1808 - Norwich Union wprowadza ubezpieczenia na życie.
Pierwsze międzynarodowe towarzystwo - pierwsza globalna spółka 1861 - Grupa kupców poszkodowanych w wyniku pożaru w rejonie Tooley Street w Londynie postanawia założyć własną firmę ubezpieczeniową pod nazwą Commercial Union. W tym samym roku Commercial Union otwiera w Berlinie swoje pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne. W 1862 r. CU wprowadza ubezpieczenia na życie, zaś do 1863 r. otwiera zagraniczne agencje w Indiach, Południowej Afryce, na Karaibach, w Ameryce Południowej i Kanadzie. W 1869 r. CU podpisuje umowę z pierwszym przedstawicielem w USA, a w 1877 r. rozpoczyna działalność w Australii, gdzie szybko osiąga silną pozycję.
 Oto dwa współczesne zdjęcia z Tooley Street w Anglii. Jedno przedstawia wejście na stację kolejową a drugie stylowy bar.
Zmiany w wizerunku 1866 - Norwich Union przejmuje Amicable Society, założone w 1706 roku, uchodzące za najstarsze towarzystwo wzajemnych ubezpieczeń na życie.
1877 - Wizerunek katedry w Norwich zostaje przyjęty jako główny element logo Norwich Union.

Reverend William Talbot, Bishop of Oxford
Północny Ubezpieczyciel 1885 - W szkockim mieście Perth zostaje założone towarzystwo ubezpieczeniowe General Accident, które stanie się częścią Grupy Aviva.
1896 - Winston Churchill, wówczas młody oficer, wykupił ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Accident Insurance Company, która następnie stała się częścią Commercial Union. W 1958 r. zarząd CU powiadomił Winstona Churchilla, że jest właścicielem najstarszej polisy NNW i w związku z tym zwolnił byłego premiera Wielkiej Brytanii od dalszego opłacania składek.
Winston Leonard Spencer Churchill KG, OM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace, zm. 24 stycznia 1965 w Londynie) – brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz i historyk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych. W 2002 r. w plebiscycie organizowanym przez BBC został uznany najwybitniejszym Brytyjczykiem wszech czasów.

Winston Churchill
Zdobycze i rozwój CU 1905 - Towarzystwo Hand-in-Hand stało się częścią Commercial Union.
1912 - Commercial Union było jedną z firm ubezpieczających Titanica. Mimo wypłaty poważnych odszkodowań po katastrofie statku CU zamknęło rok 1912 zyskiem.
1969 - Centrala Commercial Union została przeniesiona do wieżowca St. Helen's w sercu londyńskiego City. Dzisiaj mieści się tam centrala Grupy Aviva.
1973 - Commercial Union przejęło duże holenderskie towarzystwo ubezpieczeniowe Delta Lloyd.
Kolejne sukcesy Brytyjskich liderów 1989 - General Accident umocnił swoją pozycję w Australii i Nowej Zelandii, przejmując działające w tym krajach towarzystwo NZI.
1994 - Commercial Union zwiększyło zaangażowanie we Francji, przejmując Groupe Victoire.
1997 - W dwieście lat po powstaniu firmy Norwich Union odchodzi od formuły towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych i z powodzeniem debiutuje na londyńskiej giełdzie.
Wielkie Fuzje 1998 - Commercial Union i General Accident łączą się, tworząc Grupę CGU.
2000 - CGU łączy się z Norwich Union, tworząc Grupę CGNU.
Wspólna Aviva 2002 - Grupa zmienia nazwę na Aviva. Aviva staje się stopniowo globalną marką usług finansowych. Marka Aviva sprawdziła się w badaniach konsumenckich na całym wiecie, kojarząc się odbiorcom z życiem, witalnością i dobrobytem. Jednocześnie kilka najsilniejszych marek na poszczególnych rynkach zostaje utrzymanych: Norwich Union w Wielkiej Brytanii, Hibernian w Irlandii, Delta Lloyd w Holandii oraz Commercial Union w Polsce.
2002 - Grupa rozpoczyna ekspansję na dwóch najbardziej obiecujących rynkach Azji: w Chinach i Indiach.
2006 - Aviva rozszerza działalność w Stanach Zjednoczonych, przejmując duże towarzystwo ubezpieczeń na życie AmerUs. Otrzymuje również licencję na sprzedaż ubezpieczeń w Rosji.
Ile krajów obejmujemy swoją działalnością?...